Jak odpowiednio wyregulować ramiączka biustonosza

Wysłane Przez: Anna Pasek W: Elementarz brafittingu Data: Komentarze: 0 Wejścia: 12470

Wiemy już, jak dobrać miseczkę, aby piersi wyglądały i czuły się znakomicie, a także na co zwrócić uwagę podczas mierzenia obwodu pod biustem. To jednak nie wszystko: cenna okazuje się również wiedza na temat ramiączek. Solidne podtrzymanie biustu to podstawa, ale ramiączka, w prawidłowo dobranym biustonoszu, odpowiadają za podtrzymanie piersi jedynie w 20%. Jednak i te 20% potrafi sprawić problem.

Zapewne nie raz mierzyłaś się z regulacją ramiączek: albo za bardzo uciskały barki i wprawiały w dyskomfort, albo okazywały się zbyt luźne i przy każdym ruchu bezwiednie opadały. Jak to się dzieje, że mimo idealnie dopasowanej miseczki biustonosz nie chce z nami współpracować? Winne mogą być właśnie szelki stanika, które w równym stopniu jak miseczki oraz obwód, odpowiadają za utrzymanie biustu na odpowiedniej wysokości.

Czemu służą ramiączka przy staniku?

żle wyregulowane rąmiączka biustonosza

Idealnie dopasowane ramiączka stanika powinny być tak naprężone, aby pełnić funkcję lekko podtrzymującą biust. Standardowo  przyjmuje się, że po naprężeniu maksymalnym pod ramiączko powinnaś móc wsunąć 2-3 palce.

Mniejsze, jędrne piersi nie będą sprawiały kłopotu podczas ich regulacji. Nieco więcej problemów pojawia się przy dużym i lejącym biuście, w przypadku którego szelki stanika odgrywają znacznie istotniejszą rolę – zwłaszcza, jeśli decydujemy się na model mało zabudowany, przy którym szelki są odpowiedzialne za podtrzymywanie biustu w większym stopniu. W takim przypadku lepiej wybierać raczej biustonosz zabudowany, a zatem dedykowany dużym piersiom. Wiele zależy także od fiszbin stanika: im są szersze, tym  mniejszy ciężar przekazywany jest w stronę barków, a co za tym idzie, ramiączka nie są zanadto obciążone.

dobrze wyregulowane ramiączka stanika

O czym warto pamiętać podczas wyboru stanika?

Zapamiętaj, że odpowiednio dopasowane szelki stanika są dobrze naprężone (czyli nie zsuwają się), biegną przez plecy równolegle do siebie, przechodząc delikatnie w literę V, nie uciskają ramion, oparte są na kościach ramion (a dokładniej na zewnętrznej stronie barku), a przede wszystkim nie stanowią głównego podparcia dla biustu.

Zwróć uwagę, czy nie popełniasz tego błędu:

Regulacja ramiączek w przypadku zbyt małych miseczek - aby zachować złudzenie wygody, luzujesz je. W ten sposób jednak pogarszasz tylko efekt, a piersi są zakryte przez miseczkę tylko częściowo.

Komentarze